Password

Remember Me

Forgot Your Password?

Cancel

Login

EXECUTIVE COMMITTEE

 STATE COMMISSIONER PRESIDENT EXECUTIVE DIRECTOR
 Andrew S. Loechner  Jeff Sell William E. Robison
 6449 Snavely Court  1719 Lake Shore Drive 6449 Snavely Court
 Harrisburg, PA  17111-4566  Pennsburg  PA  18073 Harrisburg, PA 17111-4566
 Office:  717-546-1217  Home:  215-679-9189  Office: 717-545-1217
 Fax:  717-546-1218  [email protected] Home:  717-540-1476
[email protected]  Fax:  717-545-1218
  [email protected]
 DEPUTY STATE COMM. STATE TREASURER STATE SECRETARY
 Dave Persing  Suzanne Robison Peggy Loechner
 416 North Eighth Street  6449 Snavely Court 321 North  West End Ave
 Sunbury, PA 17801-2308  Harrisburg, PA  17111-4566 Lancaster, PA  17603
 Home:  570-286-9492  Office:  717-545-1217 717-545-1217
 Cell:  570-274-8180  Fax:  717-545-1218
[email protected]  Home:  717-540-1476
 [email protected]
STATE JUNIOR OLYMPIC COMMISSIONER STATE UMPIRE-IN-CHIEF STATE UMPIRE WOMEN’S COORDINATOR
  Suzanne Robison  R. Luau Bowers Bernadette Murphy
 6449 Snavely Court  123 Brunner Street 218 Ashland Avenue
 Harrisburg, PA  17111-4566  Hummelstown, PA 17036 Secane  PA  19018
 Office:  717-545-1217  Home:  717-566-8666 610-622-1438
Cell: 717-512-3309  Fax:  717-566-8666 [email protected]
 [email protected]  [email protected]
WOMEN’S STATE COMMISSIONER STATE SENIORS REPRESENTATIVE STATE SLOW PITCH COMMISSIONER
 
Meghan Brogan Bernie White Steve Dimitry
1566 Erbs Mill Road 1208 Heritage Boulevard 210 Liberty Avenue
Blue Bell,  PA  19422 Stroudsburg, PA  18360 Norristown,  PA  19403
610-389-8890 Home:  570-402-7303 Home:  610-539-9297
[email protected] Cell:  570-236-3319 Cell:  610-716-6191
[email protected] [email protected]
TATE MASTER’S  REPRESENTATIVE STATE PLAYER REPRESENTATIVE STATE DEPUTY SLOW PITCH REP
 Jann Duck Dan Isaacs Mike Shenk
 147 Middle Street 4933 Ball Avenue  9 Lakeshore Drive
Centre Hall,  PA  16828 West Mifflin, PA 15122  Reinholds, PA  17569
 Home:  814-364-1053 Cell:  412-512-3687 Home:  717-203-7420
 Cell:  814-571-7915 [email protected]  [email protected]
 Fax:  814-237-3493
 [email protected]
HALL OF FAME OFFICE ADMINISTRATOR STATE SLOW PITCH CLASSIFICATION COMM EXEC. COMMITTEE MEMBER AT LARGE
 Kathaleen Persing Bob Ream J. Scott Greiner
311 Race Street 105 Harvey Avenue 328 Honey Locust Square
 Sunbury, PA 17801 Lancaster, PA  17602 Lancaster, PA  17602
Office:  570-286-7670 Cell: 717-808-3126 Cell: 717-278-2474
Fax:  570-286-7684 [email protected] [email protected]
  [email protected]
STATE MODIFIED COMMISSIONER   STATE CO-ED COMMISSIONER CHIEF OF PROTOCOL 
Terry McGallicher Ron Trimble  ADVISOR TO STATE COMMISSIONER
633 Pine Street 89 Stanton Street  Ron Rhoads 
Denver, PA  17517 Wilkes-Barre, PA  18702   383 Ben Franklin Hwy., West
Cell:  717-283-7890 Home:  570-824-8343   Douglassville, PA 19518
[email protected] [email protected]   Home:  610-385-4818
 [email protected]
STATE WOMEN’S FAST PITCH COMMISSIONER
Naaman Schlegel
116 Fleming Street
Blandon,  PA  19510
Cell:  610-468-8702
[email protected]  02/04/2017

THE EXECUTIVE COMMITTEE ALSO INCLUDES THE COMMISSIONER OF EACH OF PA’S 16 DISTRICTS:

Click on the District to link to that District’s Staff and contact info.

DISTRICT 1 – Ronald Trimble DISTRICT 6 – Joe Organek DISTRICT 11 – Bill Robison
DISTRICT 2 – Robert Ream DISTRICT 7 – Sam Puglisi DISTRICT 12 – Pete Andrasko
DISTRICT 3 – Jim Meals DISTRICT 8 – Jann Duck DISTRICT 13 – Bud Brennen
DISTRICT 4 – Dave Persing DISTRICT 9 – Guy Demaio DISTRICT 14 – Sully Gelet
DISTRICT 5 – Barry Sharp DISTRICT 10 – Bill Burdett DISTRICT 15 – Jeff Sell
DISTRICT 16 – Mark Avellino